Παναθηναϊκός – Βόλος 5-1

Ο Παναθηναϊκός μετά από μια μικρή αγωνιστική κάμψη φαίνεται πως επανήλθε, ο δρόμος βέβαια για το πρωτάθλημα είναι ακόμα μακρύς, ωστόσο η εντυπωσιακή πεντάρα δείχνει πως κάτι καλό μπορεί να γίνει στη συνέχεια. Οι δύο νίκες του τριφυλιού στο πρωτάθλημα είναι εντυπωσιακές και οι δύο είχαν 4 γκολ διαφορά (Παναθηναϊκός-Απόλλων 4-0 η προηγούμενη).

Το σκορ άνοιξε από τον ΠΑΟ, όπου σημείωσε τα 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο (Καρλίτος 3′, Ιωαννίδης 4′, Χατζηγιοβάννης 33′ και βιτάλ στο 46′ (πέναλτι)). Στο δεύτερο ημίχρονο αν και οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι δεν μπόρεσαν να πετύχουν και πολλά, αφού ναι μεν μείωσαν το σκορ με τον Γκουλέν στο 58′, αλλά οι πράσινοι έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα με τον Καρλίτος στο 69′, όπου διαμορφώθηκε και το τελικό σκορ.