Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 3-1

Ήρθε από τον πάγκο και του… έδωσε και μαθηματικά το πρωτάθλημα, το ονομά του Χασάν, όπου με τα 2 του γκολ έκανε την ανατροπή και έδωσε την νίκη.Ο Χασάν που μπήκε αλλαγή στο 36′.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με τον Μακέντα στο 31′, αλλά έμειναν με 10 στο 65′ λόγω αποβολής του Πούγγουρα, ο Χασάν πέρασε στο 36′ και έκανε το 1-1 στο 48′ (Καθυστερήσεις πρώτου ημιχρόνου). Έκανε την ανατροπή ο ίδιος στο 72′ μετά την αποβολή του Πούγγουρα και εντέλει το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 97′ με τον Μπρούμα. Αν και το σκορ είναι ευρύ υπέρ των ερυθρολεύκων ήρθε πολύ πιο δύσκολα, συνάντησε δηλαδή κάποια αντίσταση από τον αιώνιο και υποβαθμισμένο αντίπαλό του.