ΑΕΚ – Μπράγκα 2-4

Η ΑΕΚ αποχαιρέτησε την Ευρώπη και πάει στην Αγγλία στις 10 Δεκεμβρίου σε έναν αγώνα που έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον για την Αγγλική ομάδα.Η ΑΕΚ εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και γνώρισε βαριά ήττα.

Το σκορ άνοιξε η Πορτογαλική ομάδα στο 7′ με τον Τορμένα και διεύρυνε το σκορ στο 10′ με τον Εσγκάιο. Οι ενωσίτες μείωσαν το σκορ στο 31′ με τον Ολιβέιρα, αλλά στο 45′ οι Πορτογάλοι έκαναν το 1-3 με τον Όρτα. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν δύο γκολ εκατέρωθεν, πρώτοι έβαλαν οι Πορτογάλοι στο 83′ με τον Γκαλένο, ενώ η ΑΕΚ έβαλε το γκολ της τιμής στο 94′ με τον Βασιλαντωνόπουλο, που είχε περάσει λίγα λεπτά νωρίτερα στον αγώνα