Βόλος-ΟΦΗ 1-4

Ο ΟΦΗ αξιοποίησε την αποβολή του Σαλβαδόρ Σάντσες στο 30′ και διέλυσε την ομάδα του Βόλου μέσα στο γήπεδό της. Με αυτό τον τρόπο πήρε τη δέυτερη νίκη του στο πρωτάθλημα και μπορεί να ελπίζει σε μια επανάληψη και γιατί όχι και βελτίωση της περσινής του επίδοσης. Ο Βόλος πάντως παρά την ήττα παραμένει ψηλά στο πρωτάθλημα

Το σκορ στον αγώνα άνοιξαν οι τελικοί νικητές στο 39′ με τον τζόναθαν και εκεί που όλοι περίμεναν το παιχνίδι πως θα τελειώσει εκεί, ακολούθησε ένα δεκάλεπτο καταιγισμού με 4 γκολ εκατέρωθεν. Στο 80′ ο ΟΦΗ διπλασίασε το σκορ με τον Σαρδινέρο. 4 λεπτά αργότερα (84′) οι Βολιώτες προσπάθησαν να μπουν στο παιχνίδι με τον Δημόπουλο αλλά οι Κρητικοί δεν ήτνα διατεθιμένοι να χάσουν βαθμούς και έτσι με τον Νέιρα στο 88′ έκαναν το 1-3. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στις καθυστερήσεις με τον Στάρτζεον (92′).