ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κράσνονταρ – ΠΑΟΚ: 2-1

Ο ΠΑΟΚ έχασε από την Κράσνονταρ με 2-1, όμως το γκολ του Πέλκα στο 32′ αλλά και η γενικότερη εικόνα του δείχνουν ότι μπορεί να βρεθεί στους ομίλους. Χαμένο πέναλτι από τον σκόρερ στο 7′ λεπτό και δοκάρι ο Ελ Καντουρί.

O ΠΑΟΚ προηγήθηκε αλλά η Κράσνονταρ κατάφερε να κάνει την ανατροπή, αφού στο 39′ έκανε το 1-1 με τον Κλάεσον, με πέναλτι που κέρδισε ο ο Καμπελά σε μαρκάρισμα του Γιαννούλη και στο δεύτερο πλέον ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 70′ λεπτό ο Καμπελά που είχε κερδίσει το πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Οι ρώσοι θα έρθουν στη Θεσσαλονίκη την επόμενη Τετάρτη και εκεί θα μάθουμε εαν ο ΠΑΟΚ θα καταφέρει να περάσει στους ομίλους του Champions League.