ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Άρσεναλ – Ολυμπιακός 0-1 κ.α (1-2 παράταση)

Μαγεία. Μεγαλείο. Θρύλος! Ο Ολυμπιακός τρέλανε όλη την Ευρώπη! Νίκησε με 2-1 στην παράταση την Άρσεναλ και πήρε μια ονειρεμένη πρόκριση στους «16» του Europa League! Στο 119′ ο Ελ Αραμπί το χρυσό γκολ. Το τέρμα του Σισέ έστειλε το ματς στο έξτρα ημίωρο!

Πρόκειται για την πιο επική πρόκριση της ομάδας του Πειραιά, που κατάφερε και ανέτρεψε το 0-1 του πρώτου αγώνα με γκολ του Σισέ στο 53′,έστειλε το ματς στην παράταση, δέχθηκε γκολ στο 113′ με τον Ομπαμεγιάνγκ για να κάνει την επεική ανατροπή στην εκπνοή της παράτασης μετά από σέντρα του Μασούρα προς τον ήρωα του αγώνα, τον Ελ-Αραμπί.