ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Λαμία – Αρης 2-2

Με δύο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο ντεμπούτο του στην ομάδα της Λαμίας (24′ – 48′) η Λαμία προηγήθηκε αφού είχε χάσει και πέναλτι με τον Βασιλόγιαννη στο 19′, αλλά ο Άρης ισοφάρισε μέσα σε τρία λεπτά (52′ Λάρσον – 54′ Ιντέγε) του δευτέρου ημιχρόνου και με αυτήν την ισοπαλία  βρίσκεται με το ένα πόδι στα play offs!

Λαμία - Αρης 2-2

Αν και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη καμία δεν την πήρε. Η Λαμία την ήθελε για να έχει ελπίδες εισόδου στα πλέι οφ και ο Άρης για να εξασφαλίσει την συμμετοχή του στα πλει οφ. Με το απότέλεσμα βέβαια οι «κίτρινοι» είναι αυτοί που χάρηκαν και με το παραπάνω, ειδικά από την στιγμή που βρέθηκαν πίσω με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισαν στο δεύτερο.