Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή 3-1

ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Ο Αστέρας Τρίπολης δυσκολέυτηκε στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Καλλονή, αλλά στο δεύτερο αναγεννήθηκε και έφτασε στην τελική επικράτηση με 3-1. Η Καλλονή ήταν αυτή που ξεκίνησε καλύτερα το ματς και δημιούργησε φάσεις με σκοπό το καλό αποτέλεσμα. Ο Αστέρας όμως πήρε τα πάνω του και απείλησε στο 20ο λεπτό για πρώτη φορά. Παρόλα αυτά η Καλλονή έδειχνε να έχει τον έλεγχο του ματς και να μην αφήνει τους γηπεδούχους να κάνουν το παιχνίδι τους ενώ βρέθηκε και μπροστά στο σκορ στο 41ο λεπτό, με πέναλντι. Η Καλλονή ολοκλήρωσε το ημίχρονο ως νικήτρια με 0-1 αλλά στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας Τρίπολης βρήκε γρήγορα την απάντηση και έβαλε ξανά το ματς σε θέση αφετηρίας. Στο 52ο λεπτό έγινε το 1-1 και οι Αρκάδες έγιναν το αφεντικό του αγώνα και κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς.

Στο 57ο λεπτό ο Γιάννου έκανε το 2-1 και στο 61′ πάλι ο Ιγκλέσιας βρήκε το δρόμο προς…