Η Καλλονή τελευταία στη βαθμολογία

Η Καλλονή μετά τη σημερινή της ήττα από τον Ολυμπιακό πλέον έχει 7 βαθμούς και είναι στην τελευταία θέση. Στο αποψινό παιχνίδι δεν έδειξε κάτι ιδιαίτερο αλλά ο Ολυμπιακός πέρασε από τη Μυτιλήνη με δύο πέναλντι, που ναι μεν το πρώτο ήταν αλλά το δεύτερο δεν ήταν και κακώς δόθηκε κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Καλλονής.

Όλα αυτά συνέβησαν στο πρώτο ημίχρονο ενώ το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία και για τις δύο ομάδες αφού ο Ολυμπιακός ουσιαστικά είχε εξασφαλίσει από το πρώτο μέρος τη νίκη ενώ η Καλλονή, αγωνιζόμενη και με δέκα παίκτες, είχε αποδεχτεί την ήττα της.

Στο 53ο λεπτό Τσόρι και Φορτούνης συνεργάστηκαν άψογα με τον δεύτερο να σεντράρει από τα δεξιά, τον Αργεντινό να πραγματοποιεί το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης επεχείρησε το σουτ από τα δεξιά, σε πλεονεκτική θέση μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. Στη συνέχεια ο Μάρκο Σίλβα πέρασε στο παιχνίδι τους Τσιμίκα, Κολοβό και Φουστέρ για να δώσει μία μεσοεπιθετική «φρεσκάδα» στην ομάδα του και να ξεκουράσει παίκτες που έχουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους.

Ένα λεπτό αφού το ματς μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο η Καλλονή είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 2-1 αλλά στάθηκε άτυχη αφού η εκτέλεση φάουλ του Ούκα προσέκρουσε στο δεξί δοκάρι του Ρομπέρτο.

Δηλώσεις του προπονητή της Καλλονής Θαλή Θεοδωρίδη

Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για τη νίκη του και κατόπιν στους παίκτες του για την μεγάλη προσπάθεια τους έδωσε ο προπονητής της Καλλονής Θαλής Θεοδωρίδης στο πλαίσιο της καθιερωμένης συνέντευξης τύπου που ακολούθησε μετά την αναμέτρηση με τους «ερυθρόλευκους» στη Μυτιλήνη.

Ωστόσο ο κύριος Θεοδωρίδης προχώρησε εν συνεχεία σε δήλωση της παραίτησης του λόγω όπως είπε της χαμηλής βαθμολογίας και γενικά της κατάστασης που επικρατεί αυτήν τη στιγμή στην ομάδα της Καλλονής.

Οι συνθέσεις:

Καλλονή (Θ. Θεοδωρίδης): Δαύκου (35′ Μαλλής), Σπυρόπουλος, Ούκα, Αναστασίαδης, Κορλ, Καλτσάς, Ελλακόπουλος (73′ Γιουκαρής), Ξυδάς (79′ Γουερέ), Γεωργίου, Σάμπα, Μάρκοβιτς

Ολυμπιακός (Μ. Σίλβα): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουΐ (74′ Τσιμίκας), Μποτία, Ντα Κόστα, Σαλίνο, Καμπιάσο, Μιλιβόγεβιτς (79′ Φουστέρ), Ντουρμάζ, Φορτούνης, Τσόρι Ντομίνγκες (82′ Κολοβός), Ιντέγε

Τα Ικαριώτικα νέα δημοσιεύουν κάθε σχόλιο. Θεωρούμε ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Τα συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.