Καλλονή – Ατρόμητος 1-1

ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Τέλος καλό, όλα καλά για την Καλλονή, η οποία απέσπασε ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο τον Ατρόμητο για την 34η και τελευταία αγωνιστική της Super League και διασφάλισε την 3η σερί παρουσία της στα "μεγάλα σαλόνια", με τους Περιστεριώτες να "κλειδώνουν" και μαθηματικά θέση στα πλέι οφ.

Εικόνα αγώνα

Οι γηπεδούχοι ήθελαν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας για να μην μπλέξουν σε επίκνδυνες ισοβαθμίες που θα είχαν επιζήμια κατάληξη. Παρ’ όλα αυτά, το πρώτο 20λεπτο του αγώνα ήταν ανέμπνευστο, με παίκτες φοβισμένους μπροστά στο φάσμα του ολέθριου λάθους.

Στο 23ο λεπτό ήρθε η ώρα της λύτρωσης για την ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου, αφού ο Χρήστος Μίνγκας με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Αντρέι Γκορμπούνοφ και άνοιξε το σκορ.

Ο Γιώργος Μανούσος με κάποια σουτ θα μπορούσε να «κλειδώσει» τη νίκη για τους γηπεδούχους, ενώ στον αντίποδα, ο Εντουάρντο Μπρίτο και ο Αντώνης Πετρόπουλος είχαν κάποιες καλές στιγμές, που εξουδετέρωσε ο Μπράνιμιρ…