Πανθρακικός – Καλλονή 3-2

ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Ο Πανθρακικός σε μία τρομερή αναμέτρηση κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Καλλονής, αγωνιζόμενος στα τελευταία 20 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ηλιάδη.

panthrakikos

Η εικόνα του αγώνα

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με 15 λεπτά καθυστέρηση, εξαιτίας προβλήματος στους προβολείς του γηπέδου. Παρόλα αυτά οι δύο ομάδες μπήκαν ορεξάτες και ήδη στο πρώτο 20λεπτο το σκορ ήταν στο 1-1. Στο 14′ ο Πανθρακικός πήρε προβάδισμα με γκολ του Παπέ Εμπόου. Ο Γάλλος αμυντικός εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Άντριου Χογκ και από κοντά έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Η χαρά των γηπεδούχων όμως δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο Μανούσας έφερε το ματς στα ίσα με όμορφο διαγώνιο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Οι παίκτες του Μάνουελ Ρόκα ανέβασαν την απόδοσή τους, με σκοπό να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, έχοντας δύο καλές στιγμές με τον Ιγκόρ, τα σουτ του οποίου…