Εργοτέλης-Καλλονή 3-3

ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

H Καλλονή προηγήθηκε με 2-0 και 3-2 όταν έμεινε με 10 παίκτες, αλλά ο Εργοτέλης ισοφάρισε στις καθυστερήσεις. Με 9 παίκτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα οι φιλοξενούμενοι.

Με ένα πάρα πολύ όμορφο παιχνίδι ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική της Super League καθώς Εργοτέλης και Καλλονή μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο ισόπαλο 3-3 του Παγκρήτιου με το ματς να είναι συγκλονιστικό σε διακύμανση αλλά και θέαμα με τις δυο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη μέχρι και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Εργοτέλης που βρέθηκε να χάνει με 2-0 και 3-2 κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια δυο φορές, την δεύτερη με φάουλ του Κοζορώνη στο 92′ ενώ η Καλλονή προηγήθηκε με πέναλτι φάντασμα του Λεοζίνιο και αλλά ολοκλήρωσε το ματς με εννιά παίκτες λόγω αποβολών των Γιορέντε στο 44′ και του Κεϊτά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Η πρώτη κόκκινη μάλιστα που άφησε τους φιλοξενούμενους με λιγότερο παίκτη…