Καλλονή – ΠΑΟΚ 1-2

ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Παρά την προτροπή Αναστασιάδη, ο ΠΑΟΚ δεν αποχώρησε από το γήπεδο και με 10 παίκτες από το 37′, «γύρισε» το ματς (1-2) με 2 γκολ του Περέιρα και τον Ιτανζ να πιάνει πέναλτι στο 82′!

paok_goal

Πέταξε ένα ολόκληρο ημίχρονο χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα. Γκρίνιαζε συνεχώς (τις περισσότερες φορές δικαιολογημένα για να είμαστε σωστοί), για τις αποφάσεις του τραγικού Μήτσιου. Έμεινε σωστά με παίκτη λιγότερο, όταν ο Κάτσε έβρισε μπροστά στα μούτρα του τον διαιτητή. Βρέθηκε πίσω στο σκορ και πήγε στο ημίχρονο βλέποντας την Καλλονή να είναι μπροστά με 1-0.

Στο δεύτερο όμως ημίχρονο ο ΠΑΟΚ, ήταν ο ΠΑΟΚ πριν τον… καταραμένο μήνα που πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να παίξουν μπάλα και όχι για να γκρινιάξουν και να διαμαρτυρηθούν. Και έπαιξαν την μπάλα που θέλει ο κόσμος τους, πέτυχαν δύο γκολ, πήραν την μεγάλη νίκη επικρατώντας των…